Bambusové podlahy

Bambus je moderní exotickou dřevinou, jejíž přednosti jsou ověřeny staletími používání zejména v Číně a Indii. Díky zvé značné oblibě ve východních zemích světa, je dnes bambus jedním z nejpoužívanějších materiálů při výrobě podlah vůbec. Bambusové podlahy se hodí všude tam, kde je požadována především tvrdost, pružnost a mechanická odolnost. Volbou velmi rychle rostoucího bambusu navíc šetříte ohrožené dřevnaté lesy. Vsaďte na čistě přírodní a ekologický produkt. Vsaďte na bambusové podlahy.

Skvělé vlastnosti bambusové podlahy

Bambusové podlahy vynikají skvělými užitnými vlastnostmi jako je tvrdost a pružnost, ale odborně položená a správně udržovaná bambusová podlaha má také velmi dobrou životnost a vysokou odolnost proti mechanickému poškození. Bambusové podlahy jsou již dnes poměrně rozšířené a lze je přídit v mnoha variantách a typech. Můžeme tak volit bambusové podlahy vertikální, horizontální, tmavé, světlé či pruhované i bambusové podlahy z dvouvrstvých či trojvrstvých lamel.

Plovoucí bambusové podlahy

Bambusové podlahy se pokládají volně jako plovoucí podlahy nebo je lze celoplošně nalepit na rovný a suchý podklad. Pokládku bambusové podlahy rozhodně neprovádějte sami, ale nechte ji na zkušených podlahářích, kteří vám na původní podklad nanesou izolaci proti vlhkosti a hotovou podlahu odborně přebrousí, naleští a nalakují ekologickým lakem. Před pokládkou je také nutné bambusový materiál nechat asi 14 dnů ležet v místnosti se zamýšlenou podlahou, aby materiál nasál vlhkost místnosti a ustálily se jeho rozměry.

Vysoká odolnost bambusové podlahy

Bambusové podlahy jsou velmi kvalitní moderní podlahovinou, která je vhodná do soukromých i komerčních prostor. Nachází uplatnění všude tam, kde je požadována vysoká tvrdost materiálu, ale také pružnost, vysoká odolnost proti mechanickému poškození, vysoká chemická odolnost, stálost barvy a vzoru a naprostá zdravotní nezávadnost a čistě přírodní původ. Nevýhody bambusové podlahy jako nabobtnávání v příliš vlhkém prostředí či vyšší náchylnost k napadení škodlivým hmyzem lze velmi dobře eliminovat nanesením vhodném laku.