Přemýšlíte jakou podlahu zvolit pro váš byteček pro jeho zkrášlení a zútulnění?

Podlahy

Přemýšlíte jakou podlahu zvolit pro váš byteček pro jeho zkrášlení a zútulnění? Materiálů, které se využívají na výrobu podlah je celá řada. Jejich výběr a škála je velmi rozsáhlá od moderních podlahovin až po klasické mramorové. Podlahy jsou základ každého bytu a volit by jste měli podle jejího využití. Pokud bydlíte v panelovém domě v přízemí jistě nebudete volit podlahy z linolea, které jsou velmi chladné. Naopak pokud bydlíte v baráku s podzemním vytápěním bude to pro vás nejideálnější volba. V dnešní době nejžádanější a nejpoužívanější jsou dřevěné plovoucí podlahy.

Náš tip: Podlahové krytiny od společnosti Plancher s.r.o.

Dřevěné plovoucí podlahy

Máte rádi přírodu a chtěli by jste mít podlahy ze dřevěného materiálu? Nejčastější materiál použitý při výrobě plovoucí podlahy je dřevo dovážené zejména z Jižní, Severní Ameriky a středu, západu Asie. Mezi nejžádanější dřevěné plovoucí podlahy patří dubové podlahy, které vydrží více než 60 let bez jediného znaku poškození. Dřevěné plovoucí podlahy se dobře udržují a mají jak je již výše zmíněno velmi vysokou životnost. Druhů dřevěných plovoucích podlah je celá řada, nejvíce využívaná forma je podlaha vyrobená z masivních prken a parket, která má skvělé izolační vlastnosti a hodí se téměř do kteréhokoliv bytu, či chalupy.

Podlahy z lionela

Jestliže by jste potřebovali bezúdržbovou, téměř nezničitelnou a levnou podlahovou krytinu, která má skvělé jak tepelné tak zvukové izolační schopnosti, pak by jste měli volit právě linoleum jak vaší podlahu. Druhů podlah z linolea jejich vzorů a tvrdostí je celá škála. Samotné linoleum je jako podlahový materiál využíván již desítky let. Používá se již od 19.století. Mezi hlavní výhody lionela jako podlahy jsou nejen výše zmíněná odolnost, levná cena a izolační schopnosti, ale také rychlost samotné pokládky, lze snadno hygienicky ošetřovat a velká pružnost či tvrdost.

Kamenné podlahy

Kamenné podlahy vynikají hlavně tím, že při srovnání s ostatními podlahovinami vykazují vysokou únosnost zatížení v poměru s nejmenším opotřebením. Drobné poškození na podlaze prakticky ani nespatříte. Pokud máte v bytě / baráčku navíc podlahové vytápění není pro vás lepší volba než právě kamenné podlahy. Kamenné podlahy mají skvělé tepelné vlastnosti a udrží váš byt stále v teple. U pokládky kamenných podlah je důležitý profesionální přístup a zkušenosti. Manipulace s těžkým kamenem rozhodně není snadná a může lehce dojít k poškození či ke zranění. Pokládku kamenné podlahy tedy radši svěřte zkušenému řemeslníkovi, či přímo podlahářovi. Musíte si uvědomit, že podlahy jsou pro váš domov úplný základ proto při volbě materiálu dobře rozmýšlejte.