Jedině kusové koberce dodají vašemu interiéru ten správný styl

Jedině kusové koberce dodají vašemu interiéru ten správný styl

Zdá se, jakoby celoplošným kobercům již odzvonilo. Stále více lidí si své domácnosti vybavují raději jiným typem podlah, které jsou lépe udržovatelné a vypadají moderněji. Přesto i na takové podlaze chybí kousek, kde není zima od nohou. A právě proto se těší stále větší oblibě kusové koberce, které nejenže zahřejí, ale hlavně dotvoří váš interiér v útulný, přesto moderní domov.

 

 

Kusové koberce

Kusové koberce můžeme dělit podle několika kritérií. Rozlišit je můžeme například podle ceny, ale i podle materiálu, kvality či rozměrů nebo i způsobu provedení. Kusové koberce totiž můžete sehnat v různém provedení a z různých materiálů. Například kusové koberce z přírodních vláken (hedvábí, vlna, bavlna...), ze syntetických materiálů (polyamid, polyester, polyakrylát...), koberce s krátkým či dlouhým vláknem apod..

Snadná údržba nebo efektní vzhled?

Koberce s dlouhým vláknem vypadají na první pohled velice pěkně a podtrhnou osobitou atmosféru vašeho bydlení. Je však dobré uvědomit si, že na údržbu jsou poměrně náročné. Špatně se vysávají, stejně tak se v nich lehce ztratí jakákoli nečistota, která tak může v koberci zůstat i několik dnů. Navíc pokud máte doma malé děti, se kterými se perfektní čistota udržuje jen stěží, budou nejvhodnější volbou koberce s krátkým vláknem.

Přírodní vlákna nebo syntetika?

 Podle materiálu můžeme kusové koberce rozdělit na přírodní (přírodní hedvábí, vlna a bavlna, sisal, kokosové a bambusové vlákno), syntetické (akryl, polyamid, polypropylen, polyester, polyakrylát) a kombinované. Koberce z přírodních vláken jsou pochopitelně dražší než ty ze syntetických materiálů. Ideální volbou je kombinace obojího. Dle způsobu výroby dělíme koberce na tkané, vpichované, vázané, všívané a chemicky pojené.  Vpichované a chemicky pojené koberce představují jednu z nejlevnějších možností. Nejoblíbenější jsou koberce všívané a mezi nejkvalitnější řadíme tkané koberce. Pokud tedy vyžadujete tu nejvyšší kvalitu, volte ručně tkané koberce z přírodních vláken.

 

 

Nejlépe pořídíte za výprodejové ceny

S koberci to je podobně jako s oblečením. Nové typy a kolekce jsou dražší, ale nabízí nejnovější trendy. Kvalitní koberce můžete nakoupit také ve výprodejích, kde výrazně ušetříte, ale přesto si můžete zakoupit velice kvalitní kus. Výprodej kusových koberců může být pro vás výhodnou volbou. Ušetříte, ale výběrem ze starších sérií určitě neprohloupíte. V nabídkách lze nalézt velmi kvalitní koberce s atraktivními designy.