Laminátové podlahy jsou oblíbené

Laminátové podlahy

Chystáte se na novou pokládku podlahových krytin? A už víte, jaká to bude, nebo teprve jednotlivé varianty zvažujete? Zamyslete se mimo jiné i nad oblíbenými laminátovými podlahami.

O laminátových podlahách

Laminátové podlahy jsou často využívanými podlahovými krytinami. Lidé je volí hlavně kvůli jejich dostupnosti a snadné montáži. Vyrábí se v různých vzorech a odstínech.

Rozlišujeme dva základní druhy laminátových podlah. Tou první je přímý laminát (DPL). Vyrábí se jednoduchým technologickým postupem, což se příznivě odráží v jeho ceně. Hodí se do méně zatížených prostor.

Vysokotlaký laminát (HPL) se vyrábí v dvoustupňovém výrobním procesu. Nejdříve se vyrobí a poté dojde k jeho slepení s nosným prvkem. Tyto podlahy jsou složené zpravidla ze tří vrstev.

Výhody laminátových podlah

Mezi hlavní výhody laminátových podlah patří jejich konstrukce hodící se do namáhaných prostor. Podlaha je tvrdá a odolná, takže ji jen tak neodřete ani nepoškrábete. Oceníte i její dlouhou životnost, možné využití pro podlahové vytápění.

Nečeká vás ani žádná složitá pokládka. Není zapotřebí lepení, kytování, broušení ani lakování. Příjemně vás překvapí i nízká cena laminátových podlah.