Okouzlete vaši návštěvu s tkanou vinylovou podlahou

Okouzlete vaši návštěvu s tkanou vinylovou podlahou

Pokud toužíte po tom pozvednout interiér vaší domácnosti nebo společnosti a chcete, aby se vaše návštěva zarazila nad neotřelým vzhledem vaší podlahy, je pro vás tkaný vinyl tou správnou volbou.

O vinylových podlahách a jejich přednostech již na internetu stojí dlouhé řádky textu, pojďme si proto představit jednu její méně tradiční variantu. Tkaná vinylová podlaha se již na první pohled liší od těch standardních svoji hrubší plastickou strukturou. Její vzhled je zcela netradiční.

Co to vůbec je tkaný vinyl?

Tkaný vinyl vychází z klasického vinylu a je vlastně jeho vylepšením. Na vrstvu standardního vinylu se přilepí druhá vrstva, skládající se z utkaných vláken z PVC. V tom tví celé kouzlo. Díky této svrchní vrstvě získává podlaha vysokou vzhledovou variabilitu. Dají se vytvořit různorodé kombinace barev, vzorů i tvarů.

Kam se tkaná vinylová podlaha hodí?

Vzhledem k tomu, že mimo jiné i dobře pohlcuje hluk, nabízí se její využití v chodbách, kancelářích, dětských nebo obývacích pokojích. Může sloužit i jako netradiční řešení do kuchyně. Má všechny předpoklady k tomu, aby spolehlivě fungovala v komerční sféře, do obchodů, ordinací nebo hotelů je jako dělaná. Disponuje totiž vysokou odolností zejména vůči oděru. Pozor však, pokud budete tkanou vinylovou podlahu vybírat, hodnoty odolnosti se mohou s různými výrobci lišit.

Vlastnosti tkaného vinylu

Mezi výhody vinylové podlahy s tkaným povrchem patří:

·         Odolnost vůči oděru

·         Schopnost snést vysokou zátěž

·         Vhodnost pro kombinaci s podlahovým vytápěním

·         Protiskluzový povrch

·         Snadná údržba (tkaný vinyl lze vytírat i vysávat)

·         Odhlučňuje

·         Jednotlivá vlákna se na povrchu netřepí

Tkaný vinyl 2TEC2 od LTA

LTA (Le Tissage d´Arcade) je belgická společnost, která se ve velkém zabývá právě tkanými vinylovými podlahami. Pod zkratkou 2TEC2 se ukrývá jedna z jejich inovativních novinek. Vlákna této podlahy jsou obohacena o skleněné příměsi. Díky tomu nedochází k deformaci jejich velikosti a vlákna jsou tak stálejší.

Vinylové podlahy 2TEC2 jsou k dostání buď ve čtvercových dílcích, nebo v rolích. Čtvercové dílce jsou 50 x 50 cm veliké, 3 mm tlusté a v jednom balení se jich nachází 16 m2. Vyrábějí se ve 22 různých dekorech. Pokládka vinylové podlahy 2tec2 v dílcích se provádí celoplošným přilepením.

Vinylové podlahy 2TEC2 v rolích jsou 2 metry široké a každá role má délku 30 m. Tloušťka je zde menší - 2,5 mm. Vzhledem ke svým rozměrům se lépe hodí do větších prostor. Vybrat si můžete ze 49 dekorů.

Obě varianty disponují vysokou třídou zatížení 33, díky které jsou ideální pro použití v komerčních prostorech s předpokladem vyššího zatížení.

Tkaný vinyl 2TEC2 můžete zakoupit na WWW.BARKOTEX.CZ

Video návod na pokládku rolí

Video návod na pokládku dílců

Video návod na údržbu

Fotogalerie tkaného vinylu 2TEC2 od LTA