Plovoucí podlaha: elegantní řešení za dostupné ceny

Plovoucí podlaha: elegantní řešení za dostupné ceny

Podlaha je základ domácnosti. Základ natolik přirozený, že za základ není ani považován. Přesto, dokážete si představit, že byste žili v domácnosti, kde je hliněná udupaná podlaha, kde se při dešti tvoří potůčky, jako se to v dětství stávalo Josefu Ladovi? Určitě ne. Proto je podlaha základ domácnosti. A když se jedná o základ, měl by to být zaklad vkusný a elegantní. Co je víc elegantní, než mistrně položená plovoucí podlaha? Pojďme se podívat na její výhody.

Čím přitahují laminátové plovoucí podlahy?

Každý touží po tom, aby měl doma útulno. Proto vždy hledí na podlahu se směsicí různých pocitů. Ať mají lidé na podlaze cokoliv, téměř vždy touží po dřevu. Dřevo je totiž přirozeně hřejivé a velmi příznivé pro zdraví. Koberce jsou příliš měkké na bosé plosky, lino zase příliš studené. Darmo mluvit o kamenné podlaze, ta je do domácnosti zcela nevhodná. Mezi podlahami v cenově dostupných relacích jasně vítězí laminátové plovoucí podlahy, které splňují veškeré požadavky na komfortní bydlení a jsou dostupné za velmi příjemné ceny. Dávají obyvatelům domu či bytu pocit bezpečí a útulnosti. A hlavně, dřevěné podlahy jsou zcela přirozené jak na pohled, tak i na dotek.

Metoda pokládky plovoucí podlahy

Zvláštností plovoucí podlahy je její pokládka. Na přesně vyměřený prostor místnosti se dodají přesně vyměřená podlahová prkna, která korespondují s rozměry místnosti. Podlahová prkna se mechanicky nepřidělávají k podloží. V bezchybné nehybnosti je drží právě přesně padnoucí rozměry. Jiné podlahy se k podloží lepí speciálním lepidlem, nebo se zatloukají mechanicky hřebíky. Plovoucí podlaha se „jen“ položí. Tato metoda si ovšem žádá mistrného řemeslníka, který si dokáže poradit s milimetry na svém metru. Laminátové plovoucí podlahy jsou elegantním řešením, které je cenově velmi dostupné.