Výhody kvalitních parket z masivu

Výhody kvalitních parket z masivu

Dřevěné parkety během poslední dekády v podstatě úplně vytlačily koberce i linolea z běžných domácností. Důvody jsou velmi prosté – kvalitní parkety vám mohou vydržet prakticky neomezeně dlouhou dobu, dokáží výborně držet teplo, jejich pokládání není žádným náročným úkonem a v neposlední řadě přinesou do vašeho obydlí nenahraditelný estetický dojem a umocní tak pocit útulnosti v obytných prostorách.

Odolnost a variabilita dřevěných parket

Neustálý vývoj parket po technologické stránce z nich už dnes dělá doopravdy jednorázovou investici. Velké pokroky rovněž zaznamenala renovace parket, takže pokud se vám z nějakého důvodu podaří podlahu poškrábat, popálit nebo jinak mechanicky poškodit, není potřeba mít obavy ze složitých opravných prací.

Na první pohled se někomu může zdát, že dřevěné parkety nenabízejí takovou škálu použitelných barev a vzorů, jako jiné typy podlah, nicméně katalogy firem pokládajících parkety a další druhy dřevěných podlah dnes tvrdí přesný opak. Už tak široká škála použitelných dřevin se neustále rozšiřuje o další a další.

Nejnovější trendy v oblasti parket z masivu

Jedním z nových hitů v oblasti materiálů vhodných pro parkety jsou například exotické dřeviny, které přinášejí kromě ještě větší odolnosti a tvrdosti také úplně nové možnosti v oblasti estetiky. Parkety z těchto druhů dřev navíc díky svému původu mnohem lépe zvládají vlhké podmínky, aniž by hrozilo jejich zkroucení.

Tmavá exotická dřeva v kombinaci například s evropskými světlými dřevy umožňují vytvořit na podlaze nádherné obrazce a mozaiky, které mohou z obyčejné podlahy udělat výrazný prvek celé místnosti.

Kvalitní parkety za rozumnou cenu v kombinaci s mnohaletými zkušenostmi v oboru nabízí například společnost Plancher.