Výhody vinylové podlahy

Výhody vinylové podlahy

Hledáte vhodnou pokládku na podlahu? Ale dřevo je příliš namáhavé na údržbu, kámen je moc studený, koberec… darmo mluvit. Prostě chcete něco, s čím nebudou problémy. Co bude stačit přejet mopem, co dlouho vydrží a neopotřebuje se. Vaším jasným cílem je podlaha z PVC, respektive vinylová podlaha. Jaké jsou její výhody? Obrovské. Posuďte sami.

S vinylem na věčné časy

·         Vinylové podlahy jsou dokonale vodotěsné, proto si udrží svou životnost i v prostorách, které jsou více namáhány vodou

·         Jsou odolné proti opotřebení a stárnutí, nebudete mít tedy po krátkém čase nutkání podlahu vyměnit

·         Pokládka vinylové podlahy je jednoduší než u běžných podlahových krytin

·         Jsou odolné proti tlaku

·         Svou měkčí strukturou jsou vinylové podlahy příjemnější pro chůzi

To není všechno

Vinylové podlahy téměř dokonale imitují vzhled dřeva nebo kamene. Lze si vybrat z velkého množství vzorů a druhů. U dřeva se musíte spokojit jen s několika málo variantami. U vinylové podlahy nikoliv. Další velkou výhodou je samozřejmě i jejich cena, která je nepoměrně menší, nežli u dřeva.

Pokládky vinylové podlahy

Nejdříve si musíte spočítat metráž místnosti, kterou chcete vylepšit vinylovou podlahou. Na to stačí změřit dvě stěny svírající spolu pravý úhel a jejich délky vynásobit. Dostanete se tak k počtu metrů čtverečních. Vždy si kupte nejméně o 10 % materiálu více. Je potřeba z podlahy odstranit veškeré možné překážky, jako jsou hrboly, nečistoty nebo například práh u dveří. Podklad by měl být čistý a hladký. Případné nerovnosti srovnejte. Poté na připravený povrch naneste podlahovou barvu. Nechte zaschnout. Vytřete mopem a můžete se pustit do samotné pokládky vinylové podlahy. Určené místo potřete lepidlem a umístěte první desku. Takto postupujte celou dobu pokládky. Na konci zkontrolujte, zda se vám někde nevytvořily mezery. Buďto je, pokud jsou větší, zalepte odřezkem vinylové krytiny, nebo ji zadělejte tmelem na dřevo a uhlaďte. Výsledek je potřeba přejet podlahovým válcem. Začněte od středu místností a jeďte pomalu, opatrně ke stěnám místnosti. Tímto vytlačíte veškerý vzduch, který je pod krytinou. V tuto chvíli máte po práci a můžete se kochat nově vypadajícím domovem.