Korkové podlahy

Korkové podlahy vynikají především specifickými vlastnostmi, kterými nedisponují ostatní druhy podlahovin. Jedná se zejména o věčně měkký, teplý a tichý povrch, relativně nízkou cenu a snadnou údržbu. Korkové podlahy jsou vhodné pro majitele nemovitostí se speciálními požadavky. Hodí se spíše do soukromých bytů či domů, ale díky svým vlastnostem mohou nalézt uplatnění také ve veřejných či komerčních prostorách, jako jsou školy, školky či některé oddělení nemocnic a jiných organizací. Pokud vás láká snadná údržba a podlahy z čistě přírodního materiálu, pak je pro vás korková podlaha rozhodně to pravé.

Plovoucí korkové podlahy

Korkové podlahy jsou oblíbené pro svou výbornou tepelnou a zvukovou izolaci, tvarovou stálost a příjemnou pružnost. Jejich nevýhou je však obtížnější renovace a nižší mechanická odolnost proti poškození. Korkové podlahy se dají velmi snadno měnit. Vyrábí se jako lepené korkové dlaždice nebo jako plovoucí korkové podlahy v kombinaci se dřevem. Výměna či pokládka takové podlahy tak nezabere více jak jeden či dva dny. Korkové podlahy jsou ekologicky naprosto šetrné a příjemně měkké podlahy s dlouhou životností a snadnou údržbou.

Ekologické i hygienické podlahy

Korkové podlahy dnes patří spíše mezi luxusní podlahoviny s řadou skvělých vlastností. Jsou vyráběny z naprosto přírodních materiálů a mají vynikajíci tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Díky své vysoké pružnosti a stlačitelnosti jsou naprosto nehlučné a příjemné na chůzi. Jsou tak velmi vhodné i pro starší majitele s opotřebovanými klouby. Každá hospodyňka ocení i jejich velmi praktické vlastnosti jako je snadná omývatelnost, nenasákavost a odolnost proti plísním a bakteriím, což dělá z korkové podlahy vysoce hygienickou podlahovinu.