Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou velmi oblíbeny pro snadnou a rychlou pokládku a nízkou cenu v porovnání s celoplošně lepenou podlahou. Plovoucí podlahy si díky svým skvělým vlastnostem získaly první místo na trhu s podlahovinami a každý, kdo uvažuje o nové podlaze, by tak měl rozhodně nejprve zvážit přednosti a nevýhody plovoucích podlah. Plovoucí podlahy lze položit z mnoha materiálů. Můžete si vybrat dřevěné parkety z masivu, lepené lamely s horní vrstvou z korku, dřevěné vícevrstvé lepené parkety, lepené lamely s horní laminátovou vrstvou i vrstvené parkety s nášlapnou bambusovou vrstvou.

Podlahy s rychlou pokládkou

Plovoucí podlahy vynikají zejména vysokou rychlostí pokládky a tedy nízkou cenou, snadnou renovatelností, širokým výběrem barev, vzorů i materiálů a snadnou možností výměny poškozených parket či lamel. Nevýhodami plovoucí podlahy jsou vyšší hlučnost při chůzi než u lepených podlah, možné spáry mezi parketami, nutné dilatační spáry mezi podlahou a zdmi místnosti a menší odolnost při vstřebávání vlhkosti. Plovoucí podlahy se také přiliš nehodí tam, kde plánujete umístit těžký nábytek jako skříně, těžkou postel či piano. U plovoucích podlah by pod takovým nábytkem mohlo docházet k nežádoucímu zvlnění podlahy.

Pokládku podlahy nechte na odbornících

Pokládka plovoucí podlahy není sice příliš složitou záležitostí, přesto je vhodné nechat tuto činnost spíše na zkušených odbornících. I šikovný kutil může při pokládce udělat řadu chyb, které se mu mnohonásobně vymstí při nákladné renovaci. Důsledkem neodborně položené plovoucí podlahy může být například vrzání podlahy při chůzi, nerovnosti v ploše podlahy, špatné lícování sousedních parket, zvlnění podlahy či nejednotný odstín parket nebo jejich špatná návaznost.