Vrstvené podlahy

Vrstvené podlahy jsou ověřené dřevěné podlahy vytvořené z dlouhých širokých lamel, které jsou slepeny speciálním lepidlem. Vytváří tak jednolitou plochu se zvoleným vzorkem či kresbou. Vrstvené podlahy vynikají poměrně nízkou cenou a vysokou odolností pro mechanickému poškození. Jsou vhodné do rozsáhlých komerčních prostor i do panelákových bytů a starších domů či novostaveb. Podlahy z lepených lamel lze vyrobit z běžně dostupných a cenově výhodných dřevin i z luxusního exotického materiálu. Horní vrstvu lepené podlahy je možné opatřit téměř jakýmkoliv vzorem či kresbou. Můžete se rozhodnout mezi moderním minimalismem i dokonalou imitací kamene či kresby dřeva s velmi dobrou nápodobou vystouplých, lét, pór a jiných detailů, které dělají z každé lamely unikátní a jedinečný kus.

Výhradně ekologické podlahy

Vrstvené podlahy se vyrábí jako dvouvrstvé či třívrstvé podle budoucího použití a finančního rozpočtu. Vyznačují se dlouhou životností a vysokou kvalitou zpracování. Celoplošné lepení speciálním lepidlem zaručuje nízkou hlučnost podlahy a naprosto bezpečné a zcela uzavřené spoje. Pro povrchovou úpravu podlahy je vhodné použít vytvrzovací olej z čistě biologických materiálů, který zachová strukturu dřeva a jeho kresbu. Kdo má zájem o opravdovou kvalitu, měl by zvolit podlahy z kvalitního tvrdého dřeva, které je zpracováno s použitím výhradně ekologických materiálů bez použití chemických rozpouštědel a jiných škodlivých chemických látek.

Podlahy pro podlahové vytápění

Vrstvené podlahy jsou oblíbeným artiklem pro svou vysokou životnost až desítky let, velmi dobrou objemovou stálost, nízkou hlučnost, nízkou cenu a výbornou odolnost proti poškození. Pro zvýšení životnosti a odolnosti podlahy proti poškrábání je vhodné využít kvalitní 6vrstvý lak, kterým na podlaze vytvoříte souvislý trvale elastický povrch. Vrstvené podlahy lze použít i pro podlahové vytápění. Stačí zvolit speciální trojvrstvou variantu s velmi dobrou tepelnou vodivostí.